• Wpisów:67
  • Średnio co: 5 dni
  • Ostatni wpis:226 dni temu
  • Licznik odwiedzin:5 343 / 346 dni
Jesteś niezalogowany. Niektóre wpisy dostępne są tylko dla znajomych.
 
Pozwól, że oszczędzę Ci zachodu:
tak łatwo się mnie nie pozbędziesz.
Nie mogę bez Ciebie żyć, a co najważniejsze, nie chcę. Więc panikuj sobie do woli, a kiedy skończysz, ja wciąż tu będę. Rozumiesz?
 

 
Chyba nie przewidziałam, jak trudno mi będzie pogodzić się z twoją nieobecnością.
 

 
To takie straszne, ile tak naprawdę można na kogoś czekać.
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (1) ›
 

 
Miłość nie ma być wyścigiem, ciągłym strachem, że się nie wystarcza, albo zrobi się coś nie tak. Miłość ma uspokajać, dawać oparcie. Motywować, a nie bezmyślnie krytykować. Wymagać, ale też dawać wiele w zamian. Uskrzydlać. Uszczęśliwiać. Sprawiać, że wszystko wydaje się możliwe. Poprawiać humor w ciężkich chwilach. I ta miłość to nie tylko momenty pękające od emocji, ale także spokój. Pocałunek na dobranoc i dzień dobry. Wspólne posiłki. Wyjście do sklepu i dyskusje o tym, kto wymyśli co dziś będzie na obiad. Poranne przyniesienie kawy do łóżka. Troska w chorobie, martwienie się o siebie nawzajem. Nawet te chwile, kiedy panuje cisza i oboje osobno czymś się zajmujemy, bo one też są potrzebne.
Miłość to wybór. Jasne, namiętność też się liczy, bo bez odpowiedniego dopasowania ciężko jest zbudować jakikolwiek związek. Ale to nie wszystko. Kiedyś przeczytałam, że "kochać to znaczy chcieć być czyimś dobrem". I chyba nie ma bardziej trafnej definicji. Być czyimś dobrem, spokojem, chwilą wytchnienia. Sprawiać, żeby życie we dwójkę było chociaż trochę przyjemniejsze niż samemu. Przywoływać uśmiech na ukochanej twarzy, nawet jeśli potrzeba do tego czegoś tak prostego jak zaparzenie herbaty, bo najbardziej liczą się wszystkie te maleńkie rzeczy, które robimy dla tych, których kochamy.
Może to brzmi jak banał, ale w sumie to dlaczego wszystko musi być skomplikowane? W życiu jest wystarczająco wiele problemów, żeby jeszcze to wszystko utrudniać. Niech chociaż miłość będzie prosta.
  • awatar Piękno Cierpienia ...: @gość: skad wiesz jaka była moja miłość ?
  • awatar Gość: Twoja milosc rozstrajała i dawała rozdarcie. Nie możesz żądać od kogos więcej, niż sama dajesz. Proste.
  • awatar Gość: Mam tylko jedno pytanie, czy Twoja milosc uspokajała i dawała oparcie. Tylko tyle.
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (3) ›
 

 
Tak naprawdę chodzi o codzienność. O herbatę wypitą wspólnie rano i wspólnie zjedzoną kolację. O to, kto wstawi pranie. O kupno soczystych, słodkich pomarańczy. O makaron z serem i brokułami. O własną hodowlę ziół na balkonie. Poranne przytulenie. Trzymanie się za dłonie, nową różową szminkę. Planowanie wakacyjnych podróży. Każdy z nas chce być wielki, wiele osiągnąć, przeżyć jak najwięcej. Czujemy niedosyt, lecz to nie o to chodzi. Nie chodzi o to, by być w życiu najlepszym. Chodzi o to, by jak najlepiej przeżywać dni, które są jeszcze przed nami.
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (3) ›
 

 
Gdy nie prosisz o radę, każdy ma coś do powiedzenia. A innym razem, kiedy życie dosłownie łamie ci kręgosłup i chciałbyś, by wsparł cię mądrym słowem, by powiedział coś, co pomoże, pokrzepi, otacza cię głucha cisza...
 

 
To było tak dawno. Tak wiele się zmieniło od tamtego dnia, kiedy nasz kontakt się urwał. Kiedy z dnia na dzień coraz bardziej oddalaliśmy się, kiedy brakowało wspólnych tematów. Pewnego dnia przestaliśmy się do siebie odzywać. Tak po prostu. Bez żadnego wyjaśnienia, bez żadnego ważniejszego powodu. Tak wiele się wydarzyło przez ten czas bez Ciebie, a ja nadal nie umiem zapomnieć, nadal wspominam
 

 
Ja chcę niewiele - Ciebie i zieleń. I żeby sercu było bezpiecznie
 

 
Milczę ja...milczysz Ty...milczy nasza znajomość.
 

 
Najgorsze jest, gdy przyśni Ci się nadzieja - to, na co wciąż jeszcze czekasz, ale wiesz, że się nie spełni. I wtedy tak bardzo ciężko jest się podnieść z łóżka i zaparzyć kawę, i funkcjonować. Bo jak? Gdy przed sekundą miałaś przy sobie wszystko, o czym marzysz, co daje Ci sens życia, a chwilę potem okazało się, że to tylko sen.
  • awatar Wędrowiec: Witaj. Dziękuje za wizytę. Jeżeli mógłbym coś powiedzieć, bo radzić nie mam prawa. Życie jest takie piękne, a wkoło pełno uroczych ludzi. Moim zdaniem nie warto walczyć o kogoś kto nie odwzajemnia uczuć , to strata zdrowia i czasu. Nigdy nie będziesz miała pewności czy zwyciężyłaś, nawet jeżeli będziecie razem to nie ma pewności że ta druga osoba nie będzie z Tobą bo nie ma na razie nikogo. Warto walczyć, jeżeli wzajemnie dążycie do wspólnego celu. Pozdrawiam
  • awatar Sylwia Lisiewicz15: tez tak mam,ale nie można sie poddawać, bo jeśli we śnie mamy wszystko to i na jawie możemy sie oto postarać.
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (2) ›
 

 
Jest prawie północ. Trzeba żyć z myślą, że zbliża się kolejny dzień bez Twojej obecności.
 

 
Wyślij mi SMS-a. Jeśli nie odpiszę, zadzwoń. Jeśli nie odbiorę, wróć do domu i napisz do mnie przez internet. Jeśli i tak nie dostaniesz odpowiedzi, wróć następnego dnia i zacznij wszystko do nowa.
 

 
Najbardziej bolesne szanse, to te niewykorzystane. Szanse na wszystkie nieprzeżyte miłości, po które baliśmy się sięgnąć, gdy był na to czas.
 

 
Bardzo tęsknię za Tobą. Rano jeszcze pół biedy, bo trzeba pracować, ale pod wieczór Twoja nieobecność staje się dramatyczna.
 

 
Może jeszcze się spotkamy
może jeszcze mnie zaskoczysz
może jeszcze mi podpowiesz
jak mam Ciebie zauroczyć
Może jeszcze mnie rozpoznasz
pośród ludzi w gęstym tłumie
może kiedyś mi podpowiesz
to czego jeszcze nie rozumiem.

https://youtu.be/O8D2Hqq03xw
 

 
Ciało pamięta przelotny dotyk, parę godzin bycia z kimś zostaje na lata. Zapach włosów, potu, wilgotności przepływa znikąd w środku dnia. W inżynierii nazywa się to pamięcią plastyczną materiału, w chemii pamięcią substratu. W życiu - tęsknotą
 

 
im dłużej panuje cisza, tym trudniej ją przerwać
 

 
Ja zauważam nanosekundy bez niego.
 

 
Strzeż się słońca, w słońcu tęskni się najbardziej.
 

 
To, że kogoś potrzebujemy, zaczyna nas niszczyć.
 

 
Nie mamy wpływu na decyzje i reakcje innych ludzi. Niemożliwe jest też cofnięcie czasu, które pozwoliłoby nam na zmianę wypowiedzianych słów czy podjętych działań. Nie mamy wpływu na przeszłość – „Co Zostało Zobaczone Już Się Nie Odzobaczy”. Dlatego warto „odpuścić” i nie poświęcać ani chwili dłużej na coś czego nie możemy zmienić."
 

 
Może w innym czasie, innym miejscu, z innym bagażem doświadczeń, ewentualnie w innej rzeczywistości, znowu się spotkamy i przeżyjemy razem życie, które dzisiaj nas przerosło.